top of page

Our Teams

2023-2024 Season

10U - Rock River Stix

Coached by Luke Smith & Laura Pelko

  • #15 KINSLEY ALVARADO - Jefferson, WI

  • #42 ELLA BLEYER - Stoughton, WI

  • #12 EMMA CLARK - Jefferson, WI

  • #26 CHEYENNE GILLIS - Jefferson, WI

  • #14 JACLYN KOLLWELTER - Whitewater, WI

  • #21 AVA NASS - Whitewater, WI

  • #2 TEAGAN PATON - Evansville, WI

  • #22 CHRISTINA PELKO - Johnson Creek, WI

  • #13 LILLIAN SMITH - Fort Atkinson, WI

  • #19 ABIGAIL VANDER MAUSE - Fort Atkinson, WI

  • #29 HARPER WEALTI - Evansville, WI

image001.png

12U - Rock River Stix

Coached by Bruce Baker, Alix Baker & Tess Baker

  • #44 MORGAN DENT - Evansville, WI

  • #7 BERKLEY DWYER - Evansville, WI

  • #11 LEAH HEELEIN - Evansville, WI

  • #15 ANNIE KOBERLE - Evansville, WI

  • #12 BRIANNA KOLLWELTER - Whitewater, WI

  • #88 SLOAN MALDONADO - Oconomowoc, WI

  • #10 ADDYSON NIELSEN - Stoughton, WI

  • #42 EMMA SMITH - Fort Atkinson, WI

  • #9 LOLA SPENSLEY - Evansville, WI

  • #4 BRILEE YACH - Fort Atkinson, WI

  • #1 MADELYN ZASTOUPIL - Janesville, WI

IMG_4072.jpg

12U - Rock River Stix

Coached by Dash Schopen & Stephanie McDonald

  • #3 AVA CRANS - Evansville, WI

  • #23 KYLEIGH FOELKER - Jefferson, WI

  • #18 ELISABETH GULD - Cambridge, WI

  • #31 BROOKLYN GUNN - Johnson Creek, WI

  • #19 GREENLEE HROBSKY - Watertown, WI

  • #1 EASTON JILEK - Fort Atkinson, WI

  • #6 FINNLEY KIDD - Fort Atkinson, WI

  • #5 GRACE MCDONALD - Fort Atkinson, WI

  • #45 EMILY SCHICKOWSKI - Fort Atkinson, WI

  • #16 CARLEY VANDERHEI - Milton, WI

  • #91 NATALIE WEBER - Sun Prairie, WI

  • #27 KINSLEY WOLLIN - Fort Atkinson, WI

image001.png

14U - Rock River Stix

Coached by Marcus Novak

  • #28 FINLEY EASTMAN - Edgerton, WI

  • #24 ADDISON HAAS - Deerfield, WI

  • #22 LAINIE HASER - Stoughton, WI

  • #26 FYNLEE HAWLEY - Lake Mills, WI

  • #10 PRESLEY HOTCHKISS - Fort Atkinson, WI

  • #8 AUTUMN KOSTROSKI - Fort Atkinson, WI

  • #22 ANA LOTHE - Cambridge, WI

  • #11 PEYTON NOVAK - Deerfield, WI

  • #18 HAILEY PRATT - Jefferson, WI

  • #00 AMELIA ROEHL - Jefferson, WI

  • #15 MARINA ROSE - Lake Mills, WI

  • #9 GRACIE RUDE - Cambridge, WI

image003.png

14U - Rock River Stix

Coached by Troy Larson & Brian Ross

  • #31 ELLIEMAY ALLEN - Brodhead, WI

  • #12 CAROLINE ARMSTRONG - Jefferson, WI

  • #13 SAWYER GUTH - Fort Atkinson, WI

  • #21 MABEL JORDAN - New Glarus, WI

  • #9 AUDRIANA MONESTERO-KLOTZ- Fort Atkinson, WI

  • #33 ELIZABETH LAPP - Johnson Creek, WI

  • #22 SUMMER LARSON - Evansville, WI

  • #27 JESSICA MUENCH - Evansville, WI

  • #3 BROOKLYN NIPPLE - Evansville, WI

  • #1 KATELYN ROSS - Evansville, WI

  • #11 BELLA TWAY - Evansville, WI

  • #2 KINLEY WARGOLET - Fort Atkinson, WI

IMG_7176.JPG

14U - Rock River Stix

Coached by Doug Schwenn & Ben Nienhaus

  • #17 TORI BUGLASS - Johnson Creek, WI

  • #44 LEAH FEHRMAN - Fort Atkinson High School

  • #12 ARIA FETHERSTON - Jefferson, WI

  • #11 MARIANNA KUBICZ - Whitewater High School

  • #3 CARA LINK - Stoughton High School

  • #1 NOELLE MALDONADO - Oconomowoc, WI

  • #9 GRACE NIENHAUS - Evansville High School

  • #13 KIMMY ROIDT - Cambridge High School

  • #2 TESSA SCHWENN - Evansville High School

  • #7 SOFIA SMALE - Elkhorn, WI

  • #8 KAITLYN YINGLING - Cross Plains, WI

image001.jpg

16U - Rock River Stix

Coached by Corey Schilt & Bill Lean

  • #14 HANNAH BADE - Waupun High School

  • #7 EMMA BUE -Beloit Turner High School

  • #12 AUBREY FARLEY - Waupun High School

  • #24 KAYLA GLIDEWELL - Oconomowoc High School

  • #30 JAMIE GORSKI - Kettle Moraine High School

  • #3 JENNIFER GOSH - Whitewater High School

  • #8 KOOPER KILLMON - Lakeside Lutheran High School

  • #15 PAIGE KOLLWELTER - Whitewater High School

  • #18 SOPHIA LEAN - Palmyra-Eagle High School

  • #21 MORGAN NAYLOR - Lake Mills High School

  • #13 SYDNEY SCHILT - Whitewater High School

  • #1 CALLY TRAVIS- Cambridge High School

IMG_1273.JPG

16U - Rock River Stix

Coached by Scott Mack

  • #22 CAMRYN CZERWINSKI - Milton High School

  • #00 TIANNA KOSTROSKI - Fort Atkinson High School

  • #5 SAIGE LACHANCE - Deerfield High School

  • #16 KAITLYN LAMP - Mukwonago High School

  • #3 LYDIA MACK - Deerfield High School

  • #12 AUBREY MEACHAM - Fort Atkinson High School

  • #34 HALEY ROSS - Evansville High School

  • #15 KATE SENDELBACH - Evansville High School

  • #30 LAYLA SEVERANCE - Milton High School

  • #4 LILY SMITH - Madison West High School

  • #91 NICOLE WEBER - Sun Prairie East High School

  • #21 BROOKLYN WEST - Palmyra-Eagle High School

image002 (1).png

18U - Rock River Stix

Coached by Brad Bach, Mike O'Neal & Mike Krahn

  • #47 AALIYAH BACH - Hononegah High School - IL

  • #26 ALEXANDREA BAUSCH - Fennimore High School

  • #6 HAYLEY BECKMAN - Oconomowoc High School

  • #2 KATIE BRISK - Kettle Moraine High School

  • #30 KAMRYN CLARK - Beloit Turner High School

  • #21 JOSIE GORSKI - Kettle Moraine High School

  • #24 KAYLEE JORDAN- Fort Atkinson High School

  • #11 REESE KOEPKE - Stoughton High School

  • #14 FALYN KRAHN - Whitewater High School

  • #10 SAVANNAH O'NEAL - Whitewater High School

  • #8 DELANEY WIRTJES- Durand High School - IL

  • #19 AVA VEST - Evansville High School

image002 (1).png

18U - Rock River Stix

Coached by Jim Pease

  • #22 TAILER BARTELT - Madison College

  • #4 MADDIE KLAUER - Lakeland University 

  • #12 BELLA LOBRACO - Waunakee High School

  • #15 MACEY PEASE - Fort Atkinson High School

  • #13 KAYLA ROIDT - Bryant & Straton College

  • #20 LIV RUE - Fort Atkinson High School

  • #10 JENNA SHADOSKI - Concordia University Wisconsin

  • #17 CHARLOTTE SWENSON - Oregon High School

  • #5 MADDIE SWIGGUM - Mount Horeb High School

  • #7 SOFIA UNATE - Fort Atkinson High School

Tournament Schedule - Click Here
image001.png
bottom of page